3 zájmy23.9.2018

Podle průzkumu psychologů lidé myslí především na tyto dvě věci:

  • na sex;
  • a na peníze;

a zhruba od 18 let se k tomu přidává smrt.

Osobní rozvoj Mi5M - 3 roviny problémů, které většina řeší

Za sexem chápejte všechno, co se týče vztahů – tedy nejde o samotný akt jako takový, ale o stav partnerských vztahů.

Peníze si přeje většina lidí, protože dnes je to základní prostředek směny – a také energeticky důležitá energie.

Smrt je spojena se zdravím. Smrti se většina lidi bojí, a proto řeší svoje zdraví.

Všimněte si prosím, že všechny 3 oblasti můžeme ovlivňovat. Jen na nás záleží, jaké máme vztahy, kolik máme prostředků na směnu a jaké máme zdraví. Nikdo jiný, než my sami, za to nemůže. My sami to můžeme ovlivnit svými – a to svými postoji.

Můžeme sice celý život nadávat, že máme smůlu, protože se nám smůla lepí na paty (nemůžeme najít správného partnera, zase jsme si našli takového či makového partnera, nemáme dostatek peněz, jsme nemocní, …) ale to vše jsou jen výmluvy.

Pokud se ale zastavíme a podíváme se reálně na svůj život, zjistíme, že si sami tyto věci přitahujeme do svého života, protože každý z nás je tvůrce svého života.

Při práci s klienty jsem zjistil, že se většina vzorců opakuje. Lidi opravdu trápí 3 oblasti, jen je lidé pojmenovávají trošku jinak, než vyšlo z průzkumu psychologů. Pojmenovávají je jako vztahy, peníze a zdraví.

Vztahy

Ty trápí nejvíce lidí. Když se ptali lidí na smrtelné posteli, většina řekla, že jediné, co by si přáli, je změnit vztahy. Chtějí vrátit život zpět a více se věnovat rodině, dětem, rodičům …). Škoda, že ti lidé si to uvědomují až tak pozdě. Přitom změny ve vztazích lze uskutečňovat rychle. Již za několik málo dní lze vidět změny s tím, že další týdny lze vztahy naprosto změnit – stačí jen vědět postup, jak na to.

Peníze

Peníze v našem životě jsou třeba a bez nich nemůžeme plnit svoje touhy. Na druhou stranu, pro radostný život jich až tolik nepotřebujeme.

Když už ale chceme dostatek peněz, je dobré si ve své hlavě vyprojektovat přesně to, co si za ně chceme pořídit. Protože o peníze ve skutečnosti nejde, jde jen o plnění přání (chci auto, dům, dovolenou, cestu kolem světa …).

Zdraví

O oblast zdraví často mluvíme. Spousta rozhovorů se dotýká tohoto tématu. Říkáme, že jsme nemocní. Ve skutečnosti jsme jen ne-mocni. Jednoduše, naše zdraví je obrazem našeho nastavení. Tuto oblast řeší psychosomatika.

 

Řešení vztahů, hojnosti a zdraví

Všechny 3 základní oblasti mají jedno společné – brání jim naše špatné přání a také tzv. negativní programy. Pokud si totiž správně přejeme, a máme minimum negativních programů, pak žijeme krásný a šťastný život.

Jednou z možností, jak se naučit správně přát (odborně tomu říkáme, že si dáváme záměry) a jak si odstranit svoje negativní programy, jsou školení Mi5M – Jsem tvůrce svého života.

Za pomoci 5 účinných metod, založených na vědeckých poznatcích, si dokážete nastavit správná přání a odstranit překážky, které k naplnění našich přání brání. Cílem je žít vědomý život – tedy život, který právě teď probíhá. A to tak, aby byl pro nás plný lásky a radosti.

 

Tady a teď

Lidé často žijí v zítralandu – říkají: až vydělám, tak budu žít …

Když se lidí zeptáte, jak se mají, tak se dozvídáme o jejich starostech, které řeší. A dozvídáme se, že tehdy a tehdy se stalo to a to … a že za měsíc cosi čekají, a neví, jak to dopadne.

Znovu si přečtěte předchozí větu … ona totiž obsahuje (často negativní) minulost a strach z budoucnosti.

Jenže minulost – tu my změnit nemůžeme. Stejně tak nemůžeme přímo změnit budoucnost. Jediný čas, kdy žijeme, je právě teď, a to na místě, které je tady.

Všechno, co se děje, se děje pro naše dobro. A to i ty případy, které hodnotíme jako negativní. Jenže nic není negativní – to je jen naše hodnocení. Vše je totiž jen informace. Pokud se nad tou informací zamyslíme, zjistíme, co by bylo vhodné ve svém životě vyřešit.

Pak se dostanete do stavu, kdy vše je dobré, protože nás to posouvá v našem krásném životě. Za každou takovou zkušenost buďme vděční.

A jak se vám daří žít tady a teď? Jakou životní situaci řešíte?

Na stránkách Jsem tvůrce svého života najdete několik konkrétních situací.

 

Radostný život vám přeje,

Pavel

PS: Na kurzu s radostí vyprávím vtípek o pánovi, co má krásnou ženu a na ramenou … ale to ostatně poznáte na školení 😊

A jak to máte vy?